Dünya Gönüllüler Günü’nü Kutluyoruz

GENÇTUR ve YAŞÖM (Yaşayarak Öğrenme Merkezi) 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü birlikte düzenledikleri bir söyleşi etkinliği ile kutlayacak. Çarşamba günü 19.00’da başlayacak etkinlik Gençtur Gönüllü Çalışmalar Koordinatörü Zafer Yılmaz’ın “Gönüllülük nedir? Geçmişten günümüze gönüllülük kavramında neler değişti?” konulu giriş konuşması ile başlayacak.

Daha sonra Gençtur Yurtdışı Kamplar Sorumlusu Hülya Mete “Avrupa’da gönüllülüğe bakış açısı, gönüllülüğün gençlere duyurulması stratejileri” başlıklı bir sunum yapacak. Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında Belçika’da bir yıl kalmış olan eski GENÇTUR çalışanlarından Elvan Ergin, Moldova’da 1 yıl geçiren YAŞÖM gönüllüsü Çağlar Karaduman ve YAŞÖM’de AGH yapmaya Eylül 2012’de başlamış olan Avusturyalı gönüllümüz Nikolaus Leopold da başka bir ülkedeki yaşam deneyimlerini anlatacaklar. İspanya’da bir çalışma kampına katılan İlsu Kazkayası da Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları’ndan söz edecek.

Ücretsiz ve herkese açık olan etkinliğe katılmak için https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dF9lV19mT05jeFh1alZsUFc2TDFmYXc6MQ adresindeki katılım belgesinin doldurulması yeterli.