Gençtur, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde, Gençlik Turizmi Dersi’nde,

YTU Turizm Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü 1. Sınıf öğrencileri, Gençlik Turizmi Dersi’ni Gençturlulardan aldı.Gülçin Taşkın ve Ertuğrul Öztekin’in yanı sıra Başar Bilge, Giaocchino dell’Aquila, Nikolaus Leopold ve Sabrina Ritossa Fernandez, gezginlik deneyimlerini konuk olarak katıldıkları derste öğrencilerle paylaşıp, yeni fikirlere yeni hayallere ilk adımları cesaretlendirdiler. Ders boyunca Gençlik Turizmi’nin sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimi, yakın tarihteki kökleri anlatıldı incelendi. Gençtur’un bu alanda 34 yıldır sürdürdüğü faaliyetlerin içerikleri ve oluşumları anlatıldı.

Başar Bilge, Bering Boğazını nasıl geçtiğini, Uganda’da Nil’in kaynağına bisikletle yaptığı yolculuğu anlatarak, dinleyenleri başka alemlere götürdü.

Gioacchino, 16 yaşında kazandığı ilk bursu İngiltere’de geçirdiği 4 ayın hayatının geri kalanında yaptığı seyahatlere nasıl ilham olduğunu gençlerle paylaştı.

19 yaşında ki Gençtur EVS gönüllüsü Nikolaus Leopold, Panama’dan sonra ikinci uzak durağı olan Türkiye’de yaşadığı deneyimi ve bir sonraki uzak planını güzel Türkçe’siyle anlattı.

Bir başka EVS gönüllümüz Sabrina Ritossa Fernandez, EVS’in ne olduğunu kendisinin EVS ve Türkiye deneyimini, başka bakış açılarından anlattı.

Dersi, müthiş bir ilgiyle takip eden öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.