Ne Güzel Şeymiş Gençtur Kampçısı Olmak

Her yıl olduğu gibi bu yıl da GENÇTUR ile gönüllülerimiz dünyanın dört bir yanında yerleştikleri gönüllü çalışma kamplarına katılmaya başladılar.

Gönüllülerimizin birçoğu birkaç yıldır bizimle kamplara katılırken hayatlarında ilk kez bu tecrübeyi yaşayacak olan gönüllülerimizin sayısı da oldukça fazla!

Bu tecrübeyi bu yıl ilk defa yaşamış gönüllülerimizden olan Dilara Büyükdağ, 03 – 17 Haziran tarihleri arasında Almanya – Wagshurst’ta  gerçekleşen restorasyon temalı bir çalışma kampına katıldı. İsterseniz çok uzatmadan sözü kendisine bırakalım. Ancak gitmeden şunu da şöyle bırakıyoruz;

“Başlamak için muhteşem olmanız gerekmiyor ama muhteşem olmanız için başlamanız gerekiyor!” – John Wooden

“Daha önce yurtdışına kamp amaçlı gitmeyi çok düşündüm ama bir türlü cesaret edemedim. En sonunda kendime bir emrivaki yapıp Gençtur’a giderek işleyişi, ne yapmam gerektiğini öğrenip hemen yola koyuldum. Kamp yaklaştıkça, nasıl yapacağım, nasıl gideceğim gibi sorularla durmadan kendimi yedim. Sonuç olarak o gün geldi ve her şey çok yolunda ilerledi. Bu benim çok da iyi olmayan İngilizcemle ilk tek başıma yurtdışı seyahatim oldu. Tüm korkularıma rağmen hayatıma böyle bir deneyim kattığım için çok mutluyum. Ayrıca şu an farklı ülkelerden 8 yeni arkadaşım oldu. Kamp bitti ama arkadaşlığımız sürüyor. Yaşadıklarımı düşündükçe tek söylediğim; bu kadarını hayal bile edemezdim. Gerçekten ben yaptıysam herkes yapar!⁠”

Dilara Büyükdağ⁠⁠⁠