6 Ülke, 17 İl Doğu-Batı Kampı’nda Buluştu

Türkiye’nin 17 farklı ilinden gelen üniversite öğrencileri, Doğu-Batı Kampı’nda yabancı yaşıtlarıyla buluştu. Bu yıl, 10. Yılı kutlanan Doğu Batı Kampı, farklı ülkelerden gelen gençlerle ülkemiz gençlerini bir araya getirerek kültür alışverişine olanak sağlanması ve ön yargıların yıkılması amacını taşıyor. Farklılıkların zenginlik olduğu düşüncesinden yola çıkılarak düzenlenen kampa her yıl yapılan yüzlerce başvuru arasından Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ve titizlikle seçilen gençler katılıyor.

1-15 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen kampın ilk devresi dün tamamlandı. Bugün ise bir haftalık ikinci devre başlıyor. Seçmeleri Mayıs ayında başlayan kampa birer haftalık devreler halinde katılan 30 genç, Adıyaman, Ankara, Çankırı, Gaziantep, Gümüşhane, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kırklareli, Samsun, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla,  Tokat, Van olmak üzere toplam 17 farklı ilden geldi.

GENÇTUR yönetim Kurulu üyesi Hülya Denizalp’in yönderliği Seda Tuncay Vural’ın koordinatörlüğünde yapılan Doğu Batı Kampı’nın partnerleri YAŞÖM, Gönüllü İnci Grubu, Hayat Sende Derneği, TURMEPA, Sosyal Akıl Derneği, Farkındalık Platformu’dur.

Tamamıyla gönüllü gençlerin çabaları ile yürütülen kampa bu yıl, Almanya, Hong Kong, İspanya, Meksika ve Sırbistan’dan gelen yabancı gönüllüler de katıldı.