Yarı Yıl Tatili Geliyor, Kamplar Seni Bekliyor

Yarı yıl tatilini yurt dışında geçirmek isteyenleri, dünyanın dört bir yanındaki kamplar bekliyor. “Nerede ne var” diye merak ediyorsanız işte ayrıntılar.

İzlanda ( 11 Şubat – 21 Şubat)

İzlandaİzlanda’nın doğusunda yer alan Eskifijordur şehri 10 gün boyunca ağırlayacağı 15 uluslararası gönüllüsünü bekliyor. Doğal güzellikleriyle ünlü bu doğu İzlanda şehrindeki evlerin yaz mevsimine hazırlanması için yardıma ihtiyaçları var. Gönüllüler çeşitli çevre düzenleme çalışmalarıyla evleri yaza hazırlayacaklar. Konaklama kuruluşun sağlayacağı evlerde gerçekleşecek. Fotoğraf makinalarınızı unutmayın! Kamp süresince kuzey ışıklarını da gözleyeceksiniz. İzlanda’da şubat ayında bu kampın dışında başka seçenekler de var.

Finlandiya ( 19 Şubat – 04 Mart)

FinlandyaKış mevsiminin sonunu Finlandiya’da görmek isteyenler, bu kamp tam size göre.  13 gün sürecek olan ve 10 uluslararası gönüllünün katılacağı kamp Punkaharju şehrinde gerçekleşecek.  Kamp süresince bölgedeki okulun iç ve dış bakım çalışmalarına yardım edilmesi gerekiyor. Konaklama okul yurdunda gerçekleşecek. Kampta kayak, doğa yürüyüşü, buz pateni gibi etkinlikler de düzenlenecek.

Endonezya ( 06 Şubat – 15 Şubat )

EndonezyaEndonezya’nın Lampung şehrinde 12 uluslararası gönüllünün katılacağı kampta gönüllüler nesli tehlikede olan Asya fillerinin korunma altına alındığı bir merkezde bakım işlerine yardım edecekler. Koruma merkezinde konaklayacak gönüllülere “eco tur”  yapma olanağı da sunuluyor. Kampta 30 yaş üst sınırı var.

Tanzanya ( 09 Şubat – 25 Şubat)

Başkent Darüsselam’ın 25 km güneyinde bulunan Msufini’de 16 gün sürecek kampa 10 uluslararası gönüllü katılacak. Gönüllüler bölgede bulunan yetimhanede kalan çocuklarla ihtiyaçları olan konularda ilgilenecekler. Kuruluşun gençlik hostelinde konaklayacak olan gönüllüler boş zamanlarında Darüsselam’a kültür gezisine ve Safari turuna katılma fırsatı yakalayacaklar.

Hindistan ( 20 Şubat – 05 Mart)

Hindistan“Kışın festival mi olurmuş?” deme. Bal gibi olur! Hindistan’ın güneyinde bulunan Goa şehrinde geleneksel olarak düzenlenen Goa Karnavalı bu sene de 22 uluslararası gönüllüsünü bekliyor. Festivalin öncesinde çocuklara yönelik sosyal bilinci arttırmaya yönelik çalışmalara katılacak gönüllüler festival sırasında ise şehirdeki ailelere ziyaretlerde bulunacak ve festival alanında kurulacak masalara yardımcı olacaklar. Konaklama ayarlanacak olan ev veya hostelde gerçekleşecek.

Kampların ayrıntıları için http://depom.genctur.info/dosyalar/kp/evet/arama.htm‘ye bakabilir, sorularınız ve kayıt işlemleri için workcamps.out@genctur.com‘a yazabilirsiniz ya da 0212 244 62 30’dan 117’yi tuşlayabilirsiniz.