Umut, Sevda ve Düş’ün Ateşlediği Yer: Çınardibi Kültür Merkezi

YAŞÖM olarak 22 Nisan’da güzel ve anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdik. Ümraniye’de çalışmalarını sürdüren Çınardibi Kültür Merkezi’nin konuğuyduk. Merkezin gönüllüleri ile tanıştık ve pek çok genç arkadaşla sohbet etme imkanı bulduk.

Çınardibi Kültür Merkezi; İngilizce, Matematik, Tiyatro, Pandomim, Gitar ve Bağlama Kursları ile beraber çocukların ve gençlerin faydalanabileceği ortamlar hazırlamaya gayret ediyor. Bağışçılarının desteği ve var olan imkanları değerlendirerek güzel çalışmalara imza atıyorlar. Belli zamanlarda çıkarılan Çınardibi Dergisi, merkezin çalışmalarıı güzel bir şekilde yansıtıyor. Okuyucuların dergi içeriğini belirlemede rol alması derginin sevilmesinde ve sahiplenilmesinde önemli bir etken. Okuyuculardan şiirler ve yazıları dergide görmek mümkün.

Kursların yanısıra eğitici seminerler, festivaller ve gösteriler de düzenleniyor. Sadece gençler için değil bölgede yaşayanları da bu sürece dahil etmeye çalışıyorlar.

Özellikle genç arkadaşlarımızı heyecanlandıran bir organizasyondan da bashetmek isteriz. O da Çınardibi Futbol Turnuvaları… 5.si düzenlenecek olan turnuvada takımlar kuruluyor ve sonrasında heyecanlı bekleyiş başlıyor.

Futbol Turnuvası belirli kurallar dahilinde, futbolun bir spor dalı olarak güzellikler içerisinde sürmesini amaç ediniyor. Bu oyunda kötü sözler yok, hile yok… Dostluk ve iyi mücadele var. “Uyuşturucuya ve Çeteleşmeye Karşı, Dostluk İçin Futbol Oynyoruz” sloganı ile önemli mesajlar veriyorlar.

Çınardibi’nde kış dönemi kursları sona erse de İngilizce Kursunun kapanışı için sürece dahil olabildik. AGH Gönüllülerimiz Magda ve Elisenda genç arkadaşlarımızla kısa bir İngilizce çalışması yaptılar. Bu etkinlikte arkadaşlarımız çok eğlendiler ve öğrendiler. Bu bizi de çok mutlu etti.

Merkezin gönüllü ağabeyleri Devrim ve Fatih ile de zaman buldukça sohbet ettik, derneği tanımaya çalıştık. Birlikte ne tür çalışmalar yapabileceğimiz ve var olan çalışmaları nasıl geliştirebileceğimiz odaklandığımız noktalardı. Müzik ziyafetiyle güzel bir kapanış yaptık.

Umuyoruz ki bu dinamik ve şevkli ekiple beraber güzel çalışmalar yapacağız. Ziyaretimiz bize de bir çok değer kazandırdı ve bunu ekip arkadaşlarımızla da paylaşacağız. Anlatacağımız daha çok şey var ve bizi takip etmeye devam edin!

Çınardibi Kültür Merkezi ve Dergisi ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz…

http://www.cinardibidergisi.com