Ukrayna Kampları Ücretsiz

Ukrayna Kırım Harita

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan toprak krizi nedeniyle süregelen çatışmalar ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sorunlar Ukrayna’da uluslararası gönüllü çalışma kampları düzenleyen sivil toplum kuruluşlarını da sıkıntıya sokuyor.

Ukraynalı kuruluşlar, her ne kadar çatışmalar ülkenin doğusunda Rusya sınırında olsa da, yabancı gönüllülerin Ukrayna’nın batısında, çatışmalardan 1200 km.  uzakta düzenlenen kamplara katılmaya çekindiğinden yakınıyor. Oysa ülkenin batısında yaşam çok daha sakin ve tehlikesiz. Ayrıca Ukrayna’da hem çok güzel kamplar var hem de vize sorunu yok. Benzer bir durumu, GENÇTUR olarak biz de yaşıyoruz. Suriye sınırındaki çatışmalar nedeniyle bazı gönüllüler Türkiye’ye gelmeye korkuyorlar.

GENÇTUR, Ukraynalı kuruluşlara destek olmak amacıyla Türk gönüllüleri Ukrayna kamplarına yönlendirmek için Ukrayna kamplarından kayıt ücreti talep etmiyor. Ukrayna  kampları da tüm diğer ülkelerin kampları gibi 20 Mart’tan sonra http://www.e-vet.org/fo/se/index.cfm?e04=42109&qs=frame&dil=tur ‘daki arama motorumuzda olacak. Ayrıntılar ve bilgi için workcamps.out@genctur.com ‘a yazabilirsiniz.