GENÇTUR Gönüllüleri İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda

Samsun’da düzenlenen Uluslararası İşitme Engelliler Olimpiyatları’na GENÇTUR’un uluslararası gönüllü çalışma kampına katılan gönüllülerimiz de destek veriyor.

18-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan olimpiyat oyunlarında görev alacak toplam 750 gönüllü arasında yer alan ve etkinlikte gönüllü çalışmak üzere GENÇTUR aracılığı ile ülkemize gelen 8 farklı ülkeden 11 gönüllü organizasyon komitesinin gösterdiği işlerde görev alacaklar. Festivalden 10 gün önce Samsun’a gelen gönüllüler hazırlık günlerini çevre gezileri ile kenti ve Türk kültürünü tanıyarak geçirdiler. Aynı zamanda uluslararası işaret dili ile iletişim konusunda da eğitim alan gönüllüler gelen grupların karşılanması ve ağırlanmasının yanı sıra karşılaşmalar sırasında sporculara da destek olacaklar.

Uluslararası gönüllü grubumuzda biri işitme engelli olmak üzere Çekya, Fransa, Hong Kong, İspanya, Kanada, Meksika, Rusya ve Ukrayna’dan gelen gönüllüler bulunuyor.

Gönüllülerle özel olarak ilgilenen ve onlara kültürümüzü tanıtmak için yoğun çaba harcayan İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Arge Şube Müdürü Celalettin Kapçak da “hazırlık çalışmalarının çok iyi gittiğini, açılış seremonisinde ve oyunlar sırasında gönüllülerimizin organizasyon komitesine değerli katkılar yapacağını” belirtti.