Fotoğraf Yarışmasında Son Gün 10 Nisan

GENÇTUR’un GEZGİNler ve gezgin olmak isteyenler için başlattığı AKLIN NEREDE KALDI fotoğraf yarışması son başvuru tarihi 10 Nisan.

AKLIM NEREDE KALDI?
Bir rüyalar ülkesinde kaldı aklım. Evleri şekerlemelerden yapılmış, küçük nehirler içinde sanki yüzüyordu. Çatısı taa yerlere kadar uzanan o rüya evlerin olduğu rüya ülkesinde aklımın, kalbimin yarısı kaldı.

Bu ülkede kocaman yel değirmenleri vardı. Eskilerde çok iş görmüş, şimdilerde birilerinin yaşadığı bu dev yel değirmenlerini eskiden sadece masal kitaplarında görmüştüm. Hep hayal etmiştim bir gün gerçeğini yakından görmeyi. Ogün geldiğinde – o manzarayı gördüğümde, hem de bir değil birkaç tanesini bir arada gördüğümde büyüklüğünden dilim tutuldu. Gerçeğinin en az kitaplardaki kadar güzel oluşu tüylerimi ürpertti.

Orada yaşayan biri için, kendi kültürünün bunca sıradan olduğu, görerek alıştığı, belki hiç de yadsımadan, duyumsamadan yanından geçip gittiği bu güzelliğin, bir yabancı için geriye dönüp baktığında akılının kaldığı yer olarak tanımlanması tuhaf değil mi?

Bu dünya üzerinde İstanbul’dan sonra nerede yaşamak istersiniz deseler, orada yaşamak istediğimi gittiğim, gördüğüm gün anlamıştım.

Bu masal ülkesi biraz da özgürlükler ülkesiydi. Denizin kenarında kurulmuş, evlerin arasından gecen küçük nehirlerde kuğuların yüzdüğü bu yerde bisiklete binmenin insana verdiği o diğer özgürlük duygusunu da hatırladım şimdi.

Neresi bu ülke sizce?

Sizin aklınızın kaldığı yerde ne olmuştu? Fotograflarını paylaşırken, fotoğraflarınız yarışmamıza gönderiken sizde de bu duygular uyanıyor mu?

GENÇTUR’un AKLIN NEREDE KALDI fotoğraf yarışması 10 Nisan’a kadar devam ediyor. Hala göndermediniz mi fotoğrafları?

Bilgi ve iletişim için:
Elvan Ergin
aklinneredekaldi@genctur.com