Yurtiçi Kamp Liderleri Toplantısı Yapıldı

Yurtiçi Kamp Liderleri Toplantısı

2013 yılı içinde GENÇTUR’un yurt içi kamplarında görev alan kamp liderleri, bu yılki kamplarımızı değerlendirmek amacıyla GENÇTUR’da bir araya geldi. 30 Kasım’da GENÇTUR’un Yurt İçi Kampları Bölümü’nde yapılan toplantıya, sene başında düzenlediğimiz Lider Eğitim Semineri’ne katılarak bu yıl liderlik sorumluluğunu yüklenen 12 kamp lideri katıldı.

Kampların, yemek ve konaklama, çalışma koşulları, yerel halkla ilişkiler, proje ortakları ile ilişkiler, GENÇTUR alt yapısı gibi 5 ayrı başlık altında irdelendiği değerlendirme toplantısı sonucunda, yaşanan ufak tefek aksaklıklar dışında kampların başarıyla tamamlandığı sonucu ortaya çıktı.

GENÇTUR 2013’te ülke çapında 40 tane kısa süreli, 4 tane de orta süreli kampta yaklaşık 300 Türk ve yabancı gönüllüyü konuk etti. Bu kamplarda 12 kamp lideri görev aldı.

Kampları değerlendirmek amacıyla bir araya gelen liderlerimiz toplantı öncesinde 2014 yılında kamp yapılacak yerleri saptamak amacıyla Türkiye’deki tüm kaymakamlıklara yollamak üzere hazırlanan 760 adet mektubu zarflayarak postaya verdiler. Toplantı hep birlikte yenen akşam yemeği ile sona erdi.