Yurt İçi Temmuz Kamplarımız

Temmuz ayının ilk iki haftasında  GENÇTUR’un 4 ayrı yurt içi uluslararası gönüllü çalışma kampı yer alıyor. Balıkesir, Samsun ve İzmir’deki kamplarımız toplamda 10 farklı ülkeden 22 gönüllüyü konuk ediyor.

Kepsut evlerini gönüllülerimiz boyuyor

Balıkesir’in Kepsut belediyesi işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz kampta GENÇTUR gönüllüleri ilçedeki geleneksel evlerin dış duvarlarını boyuyorlar. Belediyenin konuk ettiği  7 farklı ülkeden gelen 9 gönüllü işten artan zamanlarında ilçeyi gezerek Türk kültürünü tanımaya çalışıyorlar.  Bu kampta  Türk gönüllülerinin yanı sıra Cezayir, Fransa, Hırvatistan, İspanya, İtalya ve Meksika’dan gönüllüler yer alıyor.

Samsun’da Türk ve Romen çocuklar gönüllülerimizden İngilizce öğreniyor

Bu projede ev sahibi kurum Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü. Geçen yıl düzenlenen

İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda da GENÇTUR gönüllülerini konuk eden kurum bu yıl farklı bir projeye destek oluyor.

Samsun’daki Baruthane orta okulunun öğrencileri  ile konuk ettikleri Romanya’dan gelen ortaokul öğrencileri GENÇTUR gönüllüleri tarafından düzenlenen oyun ve etkinlikler sayesinde birbirleriyle kaynaşıp,  birlikte güzel zaman geçiriyorlar. Çocukların İngilizce pratik yapmalarına olanak sağlayan etkinlikler Danimarka, İspanya, Meksika ve Ukrayna’dan gelen 5 gönüllü

tarafından yürütülüyor. Kampa Türkiye’den 25, Romanya’dan 18 orta okul öğrencisi katılıyor.

Matematik Köyü’nde yemekler GENÇTUR  gönüllülerinden

GENÇTUR Nesin Vakfı’nın Şirince’deki Matematik Köyü’ne 10 yıldır gönüllü desteği veriyor. Türkiye’nin dört bir yanından köye gelen matematik sevdalıları burada kurs görürken GENÇTUR’un uluslararası gönüllüleri de tesisin mutfağında aşçılara yardımcı oluyor. Bu kampta Türkiye, Fransa, Hong Kong ve Meksika’dan gelen 6 GENÇTUR gönüllüsü görev alıyor.

Düşler Afancan’da gerçekleşiyor

2 İspanyol gönüllümüzün katıldığı Düşlerim Gerçekleşiyor kampının detaylarını http://genctur.com.tr/dusler-afacanda-gerceklesiyor/ adresinde bulabilirsiniz.