Yurt İçi Kamplarımız Artık Ücretsiz

Orhaneli Bursa

Ekonomik koşulların özellikle öğrenciler ve gençler için gittikçe zorlaştığı ülkemizde, maddi olanakları yurt dışındaki kamplara gitmeye elvermeyen gençlere benzer bir olanağı ülkemizde sunmak amacıyla GENÇTUR 18 yaş üstü yurt içi kamplarının kayıt ücretini sıfırladı.

Yabancı dilini ilerletmek, farklı kültürlerden yaşıtlarıyla tanışarak farklı kültürleri tanımak, kendi ülkesi ve halkı için gönüllü çalışmalara katılmak isteyen gençlerimiz 2017 yılında düzenleyeceğimiz yurt içi uluslararası gönüllü çalışma kamplarımıza ücretsiz katılabilecekler. 18 yaş altı, aile kampı, sanat kampı ve tarhana-salça kampı gibi temalı kamplar bu kapsamın dışında kalıyor.

Yurt içi kamplarına katılabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak, iletişim kuracak kadar İngilizce bildiğini yapılacak görüşmede kanıtlamak, GENÇTUR tarafından düzenlenen gönüllü eğitimlerine ve mayıs ayında İstanbul Çatalca’da düzenlenen hafta sonu eğitim kampına katılmak gerekiyor.

Başvuruların kotayı aşması durumunda ise GENÇTUR gönüllü seçimi hakkını saklı tutacak. Yurt içi kamplarının programı 1 Mart 2017’de WEB sitemizde yayımlanacak. Kamplar için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2017.