Yaşayarak Öğrenme Merkezi (YAŞÖM) Changemakerxchange’de!

27 Haziran – 1 Temmuz arasında YAŞÖM’lüler  ASHOKA Türkiye tarafından İstanbul’da düzenlenen Avrupa’nın en ilham verici 40 sosyal girişimcisini bir araya getiren Changemakerxchange adlı değişim programına katıldı. Etkinliğin “Learning Journey” adlı kısmında inovasyon, eğitim, ekonomik kalkınma ve dahil etme gibi temalar üzerinde araştırma yaparak İstanbul’u sokak sokak gezen genç sosyal girişimciler ayrıca  TOG, TÜSEV gibi vakıflara giderek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Korhan Gümüş gibi ASHOKA Fellow’larıyla tanışma fırsatı da bulan YAŞÖM’lüler ayrıca Kadir Has Üniversitesi’nde düzenlenen Genç Sosyal Girişimciliği Konferansı’nda da sahneye çıktı.

7 farklı ülkeden 40 sosyal girişimciyle birlikte hem güzel vakit geçiren hem de genç sosyal girişimcilerin sorunlarını ve projelerini nasıl geliştirebileceklerini tartışan  YAŞÖM koordinatörlerimiz ayrıca diğer genç sosyal girişimcilerle birlikte yapılması planlanan birçok aktivite ve projenin ilk tohumlarını attı.

Proje kapsamında Young Leaders projesinin lise çağındaki parlak katılımcılarıyla da tanışan Avrupa’nın en ilham verici genç sosyal girişimcileri, Eylül’de programın ikinci ayağında buluşmak üzere sözleşti.

Avrupa’nın en ilham verici 40 sosyal girişimcisiyle ilgili bilgi almak ve iletişim kurmak için; http://www.changemakerxchange.com/