Yabancı Gönüllüler Arıyoruz

Doğu-Batı Kampı'nın Kampçıları

Doğu ve batı kültürlerinden gençleri bir araya getirmeyi ve yaşam deneyimlerini paylaşarak birbirlerinden öğrenmelerini amaçlayan Doğu-Batı Kampı‘mız için kamp liderlerimize destek olacak yabancı gönüllüler arıyoruz.

Sosyo ekonomik olanakları kısıtlı ama gönülleri zengin gençlerin katıldığı kampta gençler birlikte üretiyor, paylaşıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen üniversite öğrencilerinin katıldığı Doğu-Batı Kampı bu yıl 5-19 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Kampta düzenlenen etkinliklerle farklı kültürlerden gelen gençlerin kaynaşmaları, birbirlerinin yaşam tarzlarını ve dünyaya bakış açılarını öğrenmeleri amaçlanıyor. Aktif rol alması beklenen yabancı gönüllülerin de DB kampı koordinatörleri ile birlikte etkinliklerde sorumluluk alması isteniyor.

Drama, müzik, el sanatları, spor vb. gibi alanlarda ülkemizde ya da yurt dışında yaşayan ve böyle bir sorumluluğu üstlenebileceğine inandığınız yabancı dostlarınız varsa ayrıntılar ve başvuru için hulya.denizalp@genctur.com ‘a yazabilirsiniz. Kampta yaşananları görmek için https://www.youtube.com/watch?v=DPqXKjRAULM ‘a bakabilirsiniz.