Sevgi Mağazası İle Dayanışma Etkinliği

Gençtur-Gençlik Turizmi Derneği ve Yaşöm gönüllüleri olarak sürdürülebilir yeni bir gönüllü etkinliğine başladık. 17 Şubat 2018 Cumartesi gününden itibaren her hafta Sevgi Mağazası Dayanışma Derneği’nin ihtiyaç sahiplerine yönelik sürdürdüğü eşya dağıtımında 5 kişilik küçük bir grupla gönüllü desteği vereceğiz. İlk günden üç haftalık gönüllü listemizin netleştiği etkinliğimize ilgi oldukça fazla. Gönüllüler 10:30-13:30 arası derneğe eşya alımına gelen kişilere yardım ederken yeni teslim edilen eşyaların da raflara yerleştirilmesine derneğin her an toplu ve eşyaların görünür kalmasına da yardımcı olmaktadırlar.

Tüketimin arttığı ve her şeyin  hızla yok edildiği günümüzde paylaşarak ve dayanışarak yaşamanın hepimizin sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Bu gönüllük çalışmasıyla ihtiyaç sahiplerinin gereksinmeleri giderilirken; gençlerin de toplumsal duyarlılıklarını ve farkındalıklarını artırmayı da hedefliyoruz.

Sevgi Mağazası bu anlamda zengin ve varlıklı ile yoksul ve yoksun insanların paylaşımlarının sağlandığı doğru bir adres.

SEVGİ MAĞAZASI ;

  • Sizlerde kullanmadığınız eşyalarınız  dolapta duran giymediğiniz giysileriniz, ayakkabılarınız, çantalarınız, çocuğunuzun okul çantası, oyuncakları, giysileri, kullanılabilir durumda olan ve temiz her türlü eşyalarınızı, yalnızca ikinci el eşya ve giysilerinizi değil yeni alınmış sıfır eşya ve giysileri de bağışlayabilirsiniz.
  • İhracat fazlası olanlar, mevsimi geçtiği için satılmayanlar da olabilir.
  • Yalnızca eşya ve giysiler değil, yiyecek ve içecekler, çocuklar için süt, mama ve diğer ( kısa sürede bozulmayacak) kuru gıda maddelerini de Sevgi Mağazasına bağışlayabilir çevrenizi bu konuda aydınlatabilirsiniz.

Sizlerde gönüllü olmak ve gönüllü etkinliklerimizde yer almak istiyorsanız Gençtur-Gençlik Turizmi Derneği web sayfamızdan gönüllü üyelik formumuzu doldurarak iletişim listemize girip  etkinlik duyurularımızı alabilirsiniz.