“Mülteciler Hoşgeldiniz” Projesine Katılımcı Aranıyor

"Mülteciler Hoşgeldiniz" Afişi

Günümüzde tüm Avrupa ülkelerinin en büyük sorunlarından birini oluşturan göç ve mülteciler konusunda sivil toplum kuruluşlarının sorunlara çözüm üretme çabaları gün geçtikçe artıyor. Bu çabalardan biri olan, GENÇTUR’un ortağı olduğu ve mayıs ayında başlayıp ekim ayında sona erecek olan “Refugees Welcome” isimli geniş kapsamlı bir proje Almanya, Belçika ve Yunanistan’da gerçekleştirilecek eğitim ve seminerleri kapsıyor.

Mülteciler ve göç sorununa farklı bakış açılarının ele alınacağı, çözüm önerilerinin üretilmeye çalışılacağı projenin ilk ayağında temmuz ayında Almanya’da, ağustosta da Belçika’da  yapılacak olan gençlik değişimlerinde kolaylaştırıcı rolü üstlenecek olan grup liderlerine mayıs ayında Almanya’da eğitim verilecek.

Mülteciler ve göç konularıyla ilgilenen 18-25 yaş arası gençlere açık olan etkinliklere Türkiye’den GENÇTUR aracılığı ile dörder  kişilik iki grup katılacak.  Ayrıntılı bilgi almak ve başvuru belgelerini edinmek için zafer.yilmaz@genctur.com adresine, e-postanın konu kısmına “Refugees Welcome” başlığını koyarak yazabilirsiniz.