Kamplar Aileleri de Bekliyor

Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları yalnızca gençler için değil. 2006’dan bu yana çok az sayıda da olsa anne babaların çocuklarıyla birlikte kamp yapma olanağı da var. GENÇTUR bu alanda da dünya kampçı kuruluşlarına öncülük ediyor. Aile kamplarını başlatan 3 kuruluştan biri olan GENÇTUR  2013 yılında dünya çapında aile kampı düzenleyen 5 kuruluştan biri.

Anne babaların yalnız birinin ya da her ikisinin en az 1 çocukla katılabileceği kamplar bu yıl Türkiye, Estonya, Fransa ve Japonya’da düzenlenecek. Bu kamplara katılım için aile olma zorunluluğu da yok. En az 25 yaş üzeri bir yetişkin ve 12 yaşa kadar bir çocuk olmak koşuluyla abi/kardeş, amca-dayı-teyze-hala/yeğen, hatta dede-büyükanne/torun ikilileri de bu kamplara kabul ediliyor. Aile kampları bu yıl Türkiye’nin dışında Estonya, İtalya, Fransa ve Japonya’da yapılacak.

GENÇTUR ailelerin kamplara katılımını kolaylaştırmak için kayıt ücretlerinde indirimler sunuyor.  Örneğin yurt içi aile kampının kayıt ücreti birinci yetişkin için 100, ikinci yetişkin için 75, 5-12 yaş arası  çocuklar için ise 50 Euro. Yurt dışım alile kampları için ise birinci yetişkin için 225, ikinci yetişkin için 150, 12 yaş altı tüm çocuklar için ise 50 Euro’dur.  Ancak yurt dışı kamplarında varışta ödenen ve ülkesine göre değişen bir ek ücret daha vardır.

Aile kamplarının ayrıntıları için workcamps.out@genctur.com ‘a yazabilir ya da 0212-244 62 30’dan 115’i tuşlayarak Ertuğrul Öztekin ile görüşebilirsiniz.