Haydi Gençler Kampınızı Seçin

Haydi Gençler Kampınızı Seçin

Dünyanın dört bir yanından gelen ve kendi ülkelerinde uluslararası gönüllü çalışma kampları düzenleyen kuruluşların yıllık kamp programı değişimi toplantısına bu yıl 3-8 Mart arasında Estonya’nın başkenti Tallinn ev sahipliği yaptı. GENÇTUR temsilcileri Gönüllü Çalışmalar Koordinatörümüz Zafer Yılmaz ile yurtdışı kamp danışmanlarımızdan Kaan Yılmaz 5 günlük toplantıda 55 ülkeden 88 kuruluşun 168 temsilcisi ile görüşerek tüm dünyadaki kampların programları ile GENÇTUR’a döndüler.

Kamplar WEB sitemizdeki arama motoruna yüklendi ve şimdi sıra GENÇTUR’a kayıtlı gönüllü adaylarının kamplarını seçmesine geldi. Hem 18 yaş altı hem de 18 yaş üstü tüm gönüllülere kamp seçimi çağrıları yollandı. Yenigenç grubunun 17 Mart 2016, yetişkin grubunun da 20 Mart 2016 saat 24.00’e kadar kamplarını seçme süresi var. Sonrasında kamp yerleşimleri başlayacak.

Öte yandan, yüzlerce kamp seçeneği yeni kayıt olacaklar gönüllü adaylarını bekliyor. Siz de bu yıl farklı bir deneyim yaşamak istiyorsanız, sizi de bir uluslararası gönüllü çalışma kampına katılmaya davet ediyoruz.