Hafta Sonu Kamplarımız Başlıyor

Gönüllü olarak bir şeyler yapmak istiyorum ama zaman ya da kısa süreli projeler bulamıyorum diyorsanız işte size zevkle çalışıp, gururla anlatacağınız bir fırsat .

Aşağıdaki çizelgede yer alan hafta sonlarında GENÇTUR gönüllüsü olarak İstanbul-Çatalca’daki Nesin Vakfı Çiftliği’nde tarhana ve salça yapımında yardımcı olabilirsiniz. Gönüllüler yol giderlerini kendileri karşılayarak çiftliğe ulaşacaklar, günlük gönüllü çalışmalarının karşılığında konaklama ve 3 öğün yemek gereksinimleri karşılanacaktır.

Konaklama çiftlik binasında yer yataklarında olacağından varsa uyku tulumunuzu getirmeniz iyi olur. Olmayanlara uyku tulumu sağlanacaktır. İsteyen kendi çadırını getirip bahçeye çadır kurabilir.

Yapılacak işler ,

  • Salça yapımı için tarladan domates toplama, yıkama, doğrama, sıkma, tuzlama, vb.
  • Tarhana yapımı için hamur hazırlama ve yoğurma, parçalara ayırma, kurutma, eleme, vb. ustalık gerektirmeyen el, kol ve beden gücüyle yapılacak işlerdir.

Çalışma takvimi aşağıdaki gibidir. 2 gece kalabileceklere öncelik verilecek olmakla birlikte, zamanı kısıtlı olanlar da yalnızca 1 tam gün katılabilirler.

Tarih ve buluşma saati Yapılacak işler Konaklama ve yemek
18 Ağustos Cuma

25 Ağustos Cuma

08 Eylül Cuma

15 Eylül Cuma

Buluşma saati: 18.00

Buluşma, tanışma ve yerleşme Vakıfta, ücretsiz
19 Ağustos Cumartesi

26 Ağustos Cumartesi

09 Eylül Cumartesi

16 Eylül Cumartesi

Buluşma Saati: 09.00 – 17.00

Mola süreleri ve öğlen yemeği arası dahil çalışma Vakıfta, ücretsiz
20 Ağustos Pazar

27 Ağustos Pazar

10 Eylül Pazar

17Eylül Pazar

Buluşma Saati: 09.00 – 17.00

 Mola süreleri ve öğlen yemeği arası dahil çalışma Vakıfta, ücretsiz

 

Hafta sonu kampımıza katılmak ve gönüllü olmak için lütfen en geç katılacağınız tarihten 1 gün öncesine saat 15.00’e kadar aşağıdaki tabloyu doldurup workcamps.in@genctur.com ‘a gönderiniz. Hangi gün gelebilecekseniz yanındaki kutuya X koyun.  Ulaşım bilgisi isim yazdıranlara ayrıca bildirilecektir.

Adınız
E-Posta
Cep Tlf. No
18.Ağu
19.Ağu
20.Ağu
25.Ağu
26.Ağu
27.Ağu
8.Eyl
9.Eyl
10.Eyl
15.Eyl
16.Eyl
17.Eyl

 

Bu duyuruyu çevrenizde yayar ve aramıza yeni gönüllülerin katılmasına katkıda bulunursanız, çok hayırlı bir iş yapmış olursunuz. Yalnız kendiniz gelmeyin arkadaşınızı da getirin.

 

Sevgiler

GENÇTUR