Gönüllülerimiz “Çocukların Düşleri İçin” koşuyorlar…

Merhabalar,

“Çocukların düşleri için” ilk defa 12 Kasım 2017 İstanbul Maratonu’ndayız… Arkadaşlarımız Barış Bilim ve Tanıl Memiş Düşlerim Gerçekleşiyor (http://duslerimgerceklesiyor.org/) programımız adına daha çok sayıda çocuğun yaz kampı yapmasını sağlamak için” koşmak istediklerini bildirdiler. Büyük bir mutlulukla bunu desteklemek ve duyurmak da bize düştü.

Düşlerim Gerçekleşiyor programımızla 2009 yılından bu yana 31 kamp döneminde 574 çocuğun hayatında iz bıraktık. Sizler de bu iki yardımsever koşucu arkadaşımıza destek bağışı (http://duslerimgerceklesiyor.org/bagis/) yaparak 10-14 yaş aralığında tatil yapamayan, hiç denizi görmemiş, köyünden veya ailesinden hiç ayrılmamış çocukların yüzünü güldürüp, oyunlar oynamasını, öz güven kazanıp farklı yeteneklerini keşfetmelerine katkıda bulunabilir; onların yaşayarak öğrenme pratiği yapmalarını sağlayan gizli kahramanları olabilirsiniz.

Az çok demeden sizin de koşan arkadaşlarımıza desteğinizi bekliyoruz.

Hemen bağış için tıklayınız…

Nevin Başaran Alkan
Gençtur
Düşlerim Gerçekleşiyor Kamp Koordinatörü


 

Herkese merhaba,

Hayatta herkesin bir kırılma noktası olmuştur. Benim kırılma noktam 2013 yılında Gençtur ile tanışmam sayesinde oldu diyebilirim. Gençtur ile yurt dışında bir gönüllü çalışma kampına katıldım. Yaklaşık iki hafta boyunca dünyanın dört bir yanından gelen gönüllülerle kendimize has bir dünya yarattık. Onlarla her ne kadar farklı yerlerden gelmiş olsak da aslında tek ve en önemli ortak noktamızı gördüm. Hepimiz iyilik peşinde olan insanlardık. Saygıyı, sevgiyi ve arkadaşlığı öğrendim. Her şeyden önemlisi kendime güvenmeyi öğrendim. Paha biçilemez bir tecrübeydi. İşte benim gönüllülük serüvenim o an başladı ve bugüne kadar hiç durmadan devam etti. 2013 yılında Tarih bölümü 2.sınıf öğrencisiyken 25 yaşında bir sivil toplum gönüllüsü oldum. Bugün Gençtur bünyesinde her yıl ortalama 500 Türk gencini yurt dışı gönüllü çalışma kamplarına gönderiyorum. Onların da benim yaşadığım olumlu değişimin benzerini yaşadıklarını görebilmek benim için çok anlamlı.

Ancak maalesef günümüz şartlarında birçok çocuk hayatlarında böylesi bir değişimi yaşayacak imkâna sahip olamıyor. Özellikle de sosyal ve ekonomik dezavantajlı çocuklar en güzel yıllarını doğup büyüdükleri ortamdan farklı bir sosyal çevreye giremeden geçiriyorlar. Düşlerim Gerçekleşiyor Projesi ise 2009 yılından beri her yıl Afacan Gençlik Evi’nde düzenlediği kamplarla özellikle sosyal dezavantajlı onlarca çocuğun hayatını değiştiriyor. Onların özgüven kazanan güçlü bireyler olmalarını sağlıyor.

Ben bu yıl 12 Kasım İstanbul Maratonu’nda bu çocukların düşleri için 10 Km koşacağım. Siz de benimle birlikte onlara destek olur musunuz? Çünkü düşleri gerçekleştirilecek daha çok çocuk var.

Barış Bilim


 

Merhabalar,

Ben Tanıl Memiş. Spor akademisi mezunuyum ve çok küçük yaşlardan itibaren çeşitli dallarda spor yapmaya başladım. Spor benim hayatımın önemli bir parçası ve spor yapmanın olmazsa olmazlarından biri de koşmaktır. Kimi koşucuların amacı sadece spor yapmakken; kimilerinin içinse insanlara yardım etmektir. Benim içinse koşmanın yanı sıra motivasyonumun yani koşmak için bir amacımın olması oldukça önemli. Bu doğrultuda 5 yıldır gönüllüsü olduğum ‘’Düşlerim Gerçekleşiyor’’ projesinin yararına koşmak istiyorum. 5 yıl önce tanıştığım bu projede yaz aylarında gönüllü olarak spor eğitmenliği yapıyorum. Kamp yapma olanağı olmayan sosyal ve ekonomik dezavantajlı çocuklarla beraber kamplara katılıyorum. Her sene kamp bitiminde çocuklardaki olumlu gelişimi gördüğümde motivasyonum bir önceki seneye göre katlanarak artıyor. Buradan gelecek desteklerle daha çok çocuğun böyle bir imkanı değerlendirebilmesi benim en büyük motivasyonum olacaktır