Gönlüm Genç, Hedefim Yurt Dışı Kampları

Yurt Dışı Kampları Koordinatörümüz Sohbette

GENÇTUR’un bu yıl yurt dışı kamplarına yolladığı 35 yaş üstü 4 gönüllüden biri olan Handan Can Gökgöz, kamp dönüşü 6 Eylül’de GENÇTUR’u ziyaret etti.

2015 ekim ayında oğlunu kampa kaydettirmek için GENÇTUR’a geldiğinde “kamplarda üst yaş sınırı olmadığını” öğrenince kendisi de kampa gitmeye karar veren Handan Can Gökgöz, Fransa’da bir gönüllü Çalışma Kampı’na gitmek üzere GENÇTUR’a kayıt oldu. Ancak oğlunun farklı bir kampa gittiğini de baştan söyleyelim. Handan Hanım (adı gibi neşe dolu olarak)  Gönüllü Çalışmalar Koordinatörümüz Zafer Yılmaz’a oğlu yaşındaki gençlerle birlikte katıldığı kampın ne kadar güzel geçtiğini heyecanla ve dakikalarca anlattı. Özelikle 35 yaş üstü bir kampa gitmeyip gençlerle bir arada olmak istediğini söyleyen Handan Can Gökgöz, kampa katılan diğer gönüllerin aradaki yaş farkına karşın kendisini dışlamadıklarını, tersine hepsiyle bir arkadaş gibi kampın tüm sorumluluklarını paylaştıklarını, birlikte oyun oynadıklarını, gezdikleri ve çalıştıklarını belirtti.

Kampının “harika bir deneyim olduğunu” anlatan kampçımız, yaşıtı tüm gençlere de kamplara katılmalarını tavsiye ettiğini söyledi. Handan hanım 2017’de de kampa gitmek üzere planlarını şimdiden yapmaya başlamış, hedefi de İskoçya…