“Gezmek Bir Alışveriş, Bir Yaşam Tarzıdır.”

Gelenekselleşen “YAŞÖM Çarşamba Etkinlikleri” bu hafta da Serdar Büyüközer’i misafir etti. 66′dan fazla ülkeyi gezmiş ve hala içinde bu tutkuyu barındıran Serdar Ağabeyimiz bize hatıralarını ve Dünya’yı gezme amacındaki gençler için tavsiyelerde bulundu. Güzel bir sohbet havasının oluştuğu programdan bazı notlar;

  • ABD, bazı Avrupa Ülkeleri de sandığımız gibi abartıldığı gibi değilmiş. Biz de olduğu gibi onlarda da yolunda gitmeyen çokça şey varmış.
  • Bazı Avrupa Ülkeleri az çalışmasına rağmen verimli çalıştığından daha ileri seviyeye gelebiliyormuş. Bizim çok çalışıp neden çok ilerleyemediğimizin nedeni burada yatıyor olmalı.
  • Gezerken bütçeyi doğru şekilde kullanmak önemli. Fazla masraf yapmadan da gayet güzel geziler yapılabilir. Mecbur kalınınca “Otostop” da iyi bir tercihtir.
  • Uzun vadede yapılan gezilerde konaklama için araştırma yapmak gerekir. Ancak kısa vadede konaklayabileceğimiz yer de bulmalıyız.
  • Çok gezebilmek için para biriktirebilmeliyiz. İleriye dönük yatırım yapabilmemiz faydalı olacak.
  • Gezdiğimizde illa ki Türk Konsolosluğu vb. yerler aramamıza gerek yok. Tedbirli davranmak önemli. Örneğin; 2 kredi kartınız varsa ayrı yerlerde saklamak güvenli olacak.

Gezmenin bir yaşam felsefesi olduğuna değinen Serdar Büyüközer’le sohbetimiz son anlarında ilgili olduğu ve eğitimini aldığı bir alana da sürüklendi. Homeopati… Homeopati, hastalık belirtilerini sağlam bir insanda ortaya çıkarabilecek maddelerin çok düşük dozlarda hastaya verilmesiyle tedavi edilebileceği esasına dayanan bir tıp yöntemi. Basit anlatımıyla “Çivi Çiviyi Söker” anlayışına dayanır.

Serdar Büyüközer’in Homeopati İlgilileri İçin Kullandığı Blogu:

http://homeopatiogreniyorum.blogspot.com/

Şekerli yiyecek ve içeceklerden de uzak durmamızı sağlıklı yaşamamız için tavsiye eden Serdar Büyüközer’le sohbetimiz iki buçuk saat kadar sürdü. Bu değerli ağabeyimizi ofisimizde tekrar ağırlayabilir miyiz, anılarından istifade etme şansı yakalayabilir miyiz bilemem… Ancak bir sonraki sefere bu fırsatı bulabilirsek siz YAŞÖM takipçilerini de aramızda görmekten mutluluk duyarız…

Sevgilerle ve Mutlulukla Kalın…