GENÇTUR’la İzlanda’yı Bir Başka Yaşayabilirsiniz!

Her yıl özellikle kış aylarında çok ilgi gören ülkelerden olan İzlanda bu yıl da iki kampçımıza ev sahipliği yaptı.

Partner kuruluşlarımızdan olan SEEDS ile 27 Ocak – 04 Şubat tarihleri arasında Rejkavik’te düzenlenen çevre ve geri dönüşüm temalı bir çalışma kampına katılan kampçılarımız Melike Merve Apaydın ve Rumeysa Kılınçarslan’ın yaşadıkları güzel deneyimi gelin onların kaleminden okuyalım;

“Baştan sona mükemmel vakit geçirdiğimiz eşsiz bir kamptı. Çevre ve dünya ile ilgili birçok bilgi edinip kendi ülkemizdeki problemlerden bahsettik. Oldukça soğuktu. Özellikle Gullfoss şelalesi ellerimizin donduğu, telefonlarımızın kapandığı soğukluktaydı ama muhteşem manzarası karşısında büyülendiğimiz için şikayetçi olmadık. İzlanda’nın buz gibi soğuğundan yükselen gayzerler tekrar tekrar görmek istediğimiz manzaralardan oldu. Yol kenarında gördüğümüz atlar çok sevimli ve tatlıydı. Liderlerimiz sayesinde sevme fırsatımız da oldu.

Donmuş gölde dans etmek, evde oyun oynamak, sinemaya gitmek, müzeleri gezmek hepsi çok eğlenceliydi. Özellikle Viking ve Balina müzesi eşsizdi. Red Cross’da bulunmak yardım etmek çok güzeldi. Proje liderlerimiz çok ilgili,bilgili ve çok tatlılardı.

İzlanda halkının sevecen ve yardımsever tavrı bize daha da şanslı hissettirdi. Aurora’yı görememek bizi üzen tek şey oldu fakat tekrar gitmek için ise bir neden. Kısa sürede güzel arkadaşlıklar kurduğumuz ayrılırken üzüldüğümüz bir proje oldu.”