Genç Sosyal Girişimciler Buluşması

YAŞÖM tarafından düzenlenen ve GENÇTUR’un proje ortağı olduğu Genç Sosyal Girişimciler Buluşması 16-18 Ağustos tarihlerinde İzmir Yenişakran’daki Afacan Gençlik Evi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve çevre, eğitim, tarım, bilişim alanlarında çalışmalar yapan 30 yaş altı 15 genç sosyal girişimciyi buluşturacak olan etkinlik kapsamında ilk gün  Van Gölü’nde İnci Kefali’nin neslini koruma çalışmalarıyla tanınan Prof. Mustafa Sarı bir konferans verecek ve soruları yanıtlayacak. Sonrasında ise NTV Yeşil Sayfa Editörü Ayzen Atalay, Dipnot TV Fark Yaratanlar Programı Yönetmeni Cihan Yavuz   ve Açık Radyo Sosyal Girişimcilik Program Yapımcısı ve GENÇTUR YK üyesi Hülya Denizalp’in yer aldığı “İletişim ve Medya’nın Önemi” konulu bir panel düzenlenecek.

Buluşmanın ikinci gününde ise Sosyal Girişimcilik Fuarı ve katılımcıların yapacakları proje sunumları gerçekleştirilecek.

Etkinlik Ashoka Türkiye’nin Changemakerxchange ve Goethe Enstitüsü’nin Cultural Innovators Network programı tarafından desteklenmektedir.