Genç Sosyal Girişimciler Afacan’da Buluştu

Genç Sosyal Girişimciler Afacan'da

Türkiye’nin 12 ilinden gelen 15-30 yaş arasındaki sosyal girişimci 17 genç, 16-18 Ağustos 2013 tarihleri  arasında Afacan Gençlik Evi‘nde buluştu.

Türkiye’de son yıllarda önemli bir ivme kazanan sosyal girişimciliğe güzel örnekler oluşturan projelerin sahipleri olan gençler, Yaşayarak Öğrenme Merkezi YAŞÖM ve MED-Plug tarafından düzenlenen Genç Sosyal Girişimciler Buluşması’nda hem kendi projelerini tanıttılar hem de sosyal girişimcilik alanındaki uzman kişilerin deneyimlerinden yararlanma olanağını elde ettiler.

Buluşmaya GENÇTUR’un yanı sıra,  Ashoka Türkiye, Avrupa ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi (CIES) ve Goethe Enstitüsü gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlar destek verdi.

Etkinliğin konuşmacıları arasında, Gençtur Yönetim Kurulu Üyesi Hülya Denizalp, Ashoka Fellow’u Profesör Mustafa Sarı, Fark Yaratanlar Programı Yönetmeni Cihan Yavuz, Gazeteci Ayzen Atalay, Goethe Enstitüsü Proje Koordinatörü Tijen Togay vardı.

Gençlerin, bir yandan kendi hikayelerini paylaşırken bir yandan da farklı yörelerde yaşanan sorunlara birlikte çözümler üreterek bir sinerji yaratmaları amaçlanan buluşmanın umulanın üstünde bir sonuca ulaşması başta YAŞÖM Ekibi olmak üzere tüm katılımcıları memnun etti. Kampın sonunda katılımcı ve konuk konuşmacılar ile Açık Radyo’da Hülya Denizalp’in yapımcılığını üstlendiği Sosyal Girişimcilik Programı’na katıldılar.