Dünya Gençliği İzmir’e Geliyor, Sen De Gel!..

Türkiye’de yaşayan üniversite öğrencilerini dünya gençliği ile buluşturan Doğu Batı Kampı için başvuru kabulüne başlandı. 2008’den bu yana yapılmakta olan ve dünyanın farklı ülkeleri ile Türkiye’nin dört bir köşesinde gönüllü çalışmalar yapan gençlerin bir araya geldiği Doğu Batı Kampı’na başvurular http://dogubatikampi.org/dbk web sitesi üzerinden alınıyor. 3 Haziran’da açılan başvuru süreci 10 Haziran’da sona erecek. Katılımcıların tüm konaklama ve yemek gereksinimlerinin proje tarafından karşılanacağı kampa seçilenler yalnızca yol parasını ödeyerek katılabilecekler.

İzmir’e 70 km. uzaklıkta, deniz kenarında yer alan Afacan Gençlik Evi’nde gerçekleştirilecek olan kampa bu yıl  Türkiye’nin değişik bölgelerindeki üniversitelerden toplam 30 genç seçilecek.

Dünya Gençliği İzmir'e Geliyor, Sen De Gel! 2Gençleri birbirlerinden ilham almak, yeni fikirler geliştirmek, kültürler arası etkileşimi sağlamak için buluşturan Doğu Batı Kampı, farklı sosyo ekonomik ve sosyo kültürel yapılardan gelen gençleri, yabancı dil engeline takılmadan bir arada yaşamayı, birbirlerinden öğrenmeyi ve farklı pencerelerden hayata bakmayı deneyimlemeye çağırıyor. Doğu-Batı Kampında yabancı dilin katılımcılar arasında bir iletişim engeli oluşturmaması için tüm etkinlikler Türkçe ve İngilizce olarak iki dilli ve uygulamalı gerçekleştiriliyor. Yani İngilizce bilme koşulu yok.

Bunun yanında spor, müzik ve dans etkinlikleri ve etkinlikleri, Bergama gezisi ile kültürler arası öğrenmeye de yer veriliyor. Ekip çalışmalarının öneminin vurgulandığı kampta aktif katılımla, bireysel farkındalıkların oluşması ve kişisel becerilerin gelişmesine katkı sağlanıyor.