Doğu Batı Kampımız Ödül Kazandı

GENÇTUR-YAŞÖM işbirliği ile ilk kez 2008’de düzenlenen ve her yıl yinelenen Doğu Batı Kampı artık bir de ödül sahibi. GENÇTUR’un  üyesi olduğu, üyeleri ve işbirliği yaptığı ortak gönüllü kuruluşlar ile birlikte 100’ü aşkın kuruluşu bünyesinde toplayan ALLIANCE of European Voluntary Service Organisations ağının “2017 Flagship Workcamps” oylamasında GENÇTUR’un Doğu – Batı Kampı açık ara ile birinci seçildi.

Almanya’dan 2, Güney Afrika, Hindistan, İspanya, Nepal ve Türkiye’den birer kampın aday olduğu ödüle Doğu Batı Kampı’mız açık ara ile layık görüldü. GENÇTUR Doğu-Batı Kampı’nın 112 oy aldığı oylamada ikinci olan Nepal kampı 66 oy, üçüncü olan İspanya kampı ise 58 oy aldı. İlk 3 sıraya giren kamplar, gönüllü kuruluşların WEB sitelerinde özel bir etiketle yayımlanacak ve her bir kampa ALLIANCE tarafından 500 Euro destek sağlanacak. GENÇTUR bu kampa sağlanacak olan parasal desteği, gelecek olan gönüllülerin yol giderlerine katkıda bulunmak amacıyla kullanacak.

Doğu Batı Kampı, her yıl Türkiye’nin değişik üniversitelerinden seçilen gençlerin tüm konaklama giderleri çeşitli fonlardan karşılanarak yabancı yaşıtları ile buluşup kültür alışverişinde bulunmalarına olanak sağlıyor. Gençler, kayıt ücreti ödemeden, yalnızca yol giderlerini karşılayıp katılabildikleri 1 haftalık 2 devre olarak düzenlenen kamplarda yaşam boyu unutulmayacak bir deneyim yaşıyorlar.

Kamp hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve geçmiş yılların kamp resim ve videolarını izlemek için http://www.dogubatikampi.org/ ‘a ve Facebook’ta Doğu Batı Kampı  /  East West Camp ‘a bakabilirsiniz.