Dernek Genel Kurulumuz Yapıldı

Gençlik Turizmi Derneği’nin 6. Genel Kurulu 26 Ocak Cumartesi günü dernek genel merkezinde yapıldı. Dernek Başkanı Zafer Yılmaz’ın genel kurula sunduğu rapora göre, 2011-13 döneminde dernek aracılığı ile 176 Türk genci Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında 25 farklı Avrupa ülkesine yollandı. 14 gönüllü de projelerine başlamak için vize işlemlerinin bitmesini bekliyor. AGH kapsamında Avusturya, İspanya, İtalya, Polonya ve Makedonya’dan birer gönüllü de Türkiye’ye geldi ve dernek bünyesinde konuşma kulüpleri ve çeşitli etkinliklerde gönüllü olarak görev aldılar.

Dernek, AB Gençlik Programı kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’nın sağladığı hibelerle 2 ayrı uluslararası gençlik değişim seminerine ev sahipliği yaptı. Bu etkinliklere farklı ülkelerden 61 genç katıldı.

Yönetim Kurulu raporu ve mali raporun okunmasından ve aklanmasından sonra yapılan oylamada eski yönetim kurulu bir üye değişikliği ile yeniden göreve seçildi. Yönetim kurulunun yaptığı ilk toplantıda da Zafer Yılmaz genel başkanlığa, Hülya Denizalp genel sekreterliğe, Alican Alkan genel saymanlığa seçildi. Gülçin Taşkın ve Nevin Başaran Alkan da yönetim kurulunda üye olarak görev aldı.