Bir Yanda Yoga ve Sanat, Bir Yanda Salça

GENÇTUR’un yetişkinlere yönelik olarak  düzenlediği alternatif tatil seçenekleri her geçen yıl daha fazla ilgi görüyor. “GENÇTUR’da bana göre bir şey var mıdır ki?” sorusunun yanıtı “Evet, GENÇTUR’da her yaşa göre bir kamp var.“   İzmir Yenişakran’da  mavi ile yeşilin buluştuğu Afacan Gençlik Evi’ndeki yetişkinler için 2 seçenek var.

İlk seçenek 19-26 Temmuz arasındaki Yoga ve Sanat kampı. Sabah akşam düzenlenecek yoga seansları arasında takı, ebru, fotoğraf, drama ve resim etkinliklerinden istediğinize katılabilirsiniz. Kampın ücreti, ikişer kişilik odalarda kalıp nefis ev yemekleri yiyerek 7 gece tam pansiyon konaklama dahil 700 TL.

27 Temmuz – 11 Ağustos arasında birer haftalık 2 devre olarak düzenlenecek kamplarda ise salça ve erişte yapımının yanı sıra sebze kurutmayı öğrenebilirsiniz.  Kamp süresince üretilen ürünlerin satışından elde edilen gelirle maddi olanakları kısıtlı çocuk ve gençler aynı yerde kamp yapma olanağı sağlanıyor. Üstelik ürettiğiniz salçalardan birer kavanoz da size hediye ediliyor. Kamp ücreti, , ikişer kişilik odalarda kalıp nefis ev yemekleri yiyerek 7 gece tam pansiyon konaklama dahil 500 TL.

Her iki kampta yabancı katılımcılar da yer aldığından öğrendiklerinizin yanısıra İngilizcenizi geliştirme şansınız da var. Kamp yeri ve alternatif kamplar hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.