Bir Gönüllülük Abidesi ile Bir Gönül Söyleşisi

GENÇTUR yönetim kurulu üyesi ve “Türkiye’de sosyal girişimciliğin annesi” olarak tanınan Hülya Denizalp’in yaşamını ve Türkiye’deki  gönüllü çalışmalara olan katkılarını anlatan nehir söyleşi niteliğindeki “Bir Gönül Söyleşisi” isimli çalışma, e-kitap olarak yayınlandı.

Füsun Öztürk Baysan’ın 3 yıllık bir çalışmayla ortaya koyduğu ve yaşamını gönüllülüğe, sivil toplumun gelişmesine ve gençlere adayan Hülya Denizalp’in çocukluğundan başlayarak günümüze kadar yaşadıklarını anlatan kitap aynı zamanda ülkemizde gönüllülük ve sosyal girişimcilik kavramlarının tanınması ve gelişmesinin geçirdiği aşamamaları da yansıtması nedeniyle bir yaşam öyküsünün yanı sıra bir belgesel niteliği de taşıyor.

Hülya Denizalp’in GENÇTUR’la ilk tanıştığı günlerden bugüne sivil toplum alanındaki deneyimlerini, özellikle de 2011’de hayata geçirdiği ve bugüne dek 5000’i aşkın gence hizmet veren, onları hayata hazırlayan, ufuklarını açan Yaşayarak Öğrenme Merkezi’nin kuruluş öyküsünü de içeren kitap, elektronik ortamda https://www.publitory.com/e_books/1078 ‘den satın alınarak bilgisayar ve telefonlara indirilebiliyor. Kitabın satışından ele edilen gelir de YAŞÖM’e aktarılıyor.

Kitabın bir de Facebook sayfası var : https://www.facebook.com/BirGonulHikayesiHulyaDenizalp/

Kitabın basılı kopyasını almak isteyenler betulerez@yasom.org ‘a yazıp istekte bulunabilir.