Baharın Vizesiz Kampları

Bahar mevsimi kapımızı çalıyor. Bu güzel günlerde , vize alma derdiniz olmaksızın gönüllü çalışma kamplarına katılmak isterseniz işte size birkaç fırsat.

Japonya (23 Nisan – 30 Nisan):

JaponyaHakkoido adasının Kuromatsunai kasabasında gerçekleşecek kampa 8 uluslararası gönüllü katılacak. Gönüllüler 2003 yılından beri  bölgede bulunan organik çiftliğin bakım işlerini üstlenmenin yanı sıra yazın aileleri ağırlayan “Doğa Okulu” için hazırlık çalışmalarına katılacaklar. Konaklama kuruluşun sağladığı yurtlarda gerçekleşecek. Gönüllüler boş zamanlarında Kuromatsunai’nin eşsiz doğasında yürüyüşe çıkma olanağına sahip olacaklar.

Sırbistan – Belgrad (24 Nisan – 06 Mayıs):

BelgradVizesiz gidebildiğimiz bir diğer ülke olan Sırbistan’ın Belgrad şehrindeki kamp ise 10 uluslararası gönüllüye ev sahipliği yapacak. Gönüllüler Belgrad merkezli Gerontoloji Merkezi’nin bünyesinde bulunan huzurevinde kalan sakinler için düzenlenecek aktivitelere katılacaklar. Bir diğer görev ise huzurevinin bahçe düzenlemesine katılmak olacak. Konaklama huzurevinde gerçekleşecek. Gönüllülerin boş zamanlarında Belgrad’ı keşfetmeleri için bir çok gezi planlanmış durumda.

Sırbistan – Kragujevac (28 Nisan – 07 Mayıs):

Kragujevac SerbiaBir diğer kampımız yine Sırbistan’da. Kragujevac, Sırbistan’ın en büyük dördüncü şehri ve nisan sonunda siz gönüllülerini bekliyor! 10 uluslararası gönüllünün katılacağı kampta şehrin merkezinde bulunan Veliki Parkı’nın çevre düzenleme işlerinde yardıma ihtiyaç var. Parkta bulunan ve çocukların trafik eğitiminde kullanılan parkurun yenileme çalışmaları gönüllülerin bir diğer görevi olacak. Konaklama kuruluşun sağladığı evde gerçekleşecek.  Bu kampa katılan gönüllüler hem 1 Mayıs İşçi Bayramı hem de 6 Mayıs Kragujevac şehir günü kutlamalarına katılma şansını yakalayacaklar.