10-17 Yaş Çocuğunuz Daha Hiç Kamp Yapmadı Mı?

GENÇTUR,  GENÇ TATİL programıyla çocuk ve yeni gençlerin kişisel gelişimlerini, sorumluluk duygularını ve öz güvenlerini arttırmayı hedefliyor. Çocuğunuzun kendi valizini hazırlamasını, yaşıtlarıyla  aynı odayı paylaşarak odasını ve çevresini temiz tutmayı öğrenmesini, her türlü yiyeceği seçmeden yemeği, ekip çalışması yapmayı, ailesinden ayrı yaz kampında yaşayacağı küçük sorunları kendi kendine çözmeyi, hoşgörü kazanmayı  ve  bu zorlu fırsatın onu büyütmesine katkıda bulunmasını istemez misiniz? “Evet” diyorsanız GENÇ TATİL en güzel fırsat.

GENÇ TATİL kapsamında yer alan yabancı dil pratiği, yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi gibi spor;  fotoğraf, film, müzik, dans, drama gibi sanat çalışmaları ve bunların yanısıra yapılan geziler, gençlerin kendilerini tanıyarak, ilgi alanlarını keşfedip, eğlenip, öğrenerek ve paylaşarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor.

GENÇ TATİL’in gerçekleştirildiği kamp alanımız İzmir-Bergama yolu üzerindeki Yeni Şakran beldesinde bulunan Afacan Gençlik Evi, içinde basketbol, voleybol ve mini futbol sahası, yüzme havuzu, oyun alanları, yeşil alanları, iki ayrı atölye ve dans alanı ile toplantı salonunun bulunduğu, deniz kenarında, sessiz, sakin ve genelde grupların konakladığı güvenliği olan bir tesistir. Tesiste nefis ve sağlıklı ev yemekleri herkes  doyana kadar  servis yapılır. Sabah kahvaltısı açık büfedir.  İçme suyu sebillerde gün boyu bulunur ve ücretsizdir. Sofranın hazırlanması ve  toplanması ise çocuklarımızın sorumluluğundadır. Ayrıca odaları her üç günde bir temizlenip, çarşaf ve havluları değiştirilecek  olsa da  çocuklarımız  odalarının düzeninden de  sorumludur. Kampta yaşanacak olası sağlık sorunlarına karşı 24 saat hazır bir araç ile 3 km uzaklıktaki sağlık ocağına ya da 17 km. uzaklıktaki devlet hastanesine ulaşmak mümkündür.

2012 kamp sezonunda  10-14 yaş grubu için 3 dönem ( 2 dönem 10 geceleme, 1 dönem 6 geceleme); 14-17 yaş grubu içinse 1 dönem ( 6 geceleme)  toplam 4 ayrı kamp dönemi gerçekleştireceğiz. Yeni dönem kamp tarihleri, fiyatları ve kamp tesisi Afacan Gençlik Evi ile ilgili bilgilere aşağıdaki web adreslerinden ulaşabilirsiniz. http://www.afacan.info/ , http://genctatil.genctur.com.tr/genc-tatil-nedir/