Gençtur ağ günlüğü

GENÇTUR’dan Nesin Vakfı 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne gönüllü desteği

GENÇTUR gönüllüleri Nesin Vakfı tarafından düzenlenen 23 Nisan çocuk şenliğine destek oldu. İstanbul Çatalca’daki vakfa ait Çocuk Cenneti’nin bahçesinde düzenlenen şenlik bu yıl 5000’i aşkın her yaştan çocuğa ev sahipliği yaptı.

Genç Tatil Yeni Kampçılarını Bekliyor

Bu yaz hem deniz kenarındaki Afacan Gençlik Evi’nde 1 hafta geçirmek hem de fotoğrafçılık ve kısa film-drama çalışmalarına katılmak ister misiniz? 10-14 yaş grubundaysanız fotoğrafçılık, 14-17 yaş grubundaysanız kısa film-drama temalı GENÇTUR kampları sizi bekliyor.

GENÇ-TATİL isimli ve yalnızca birer devre olarak yapılacak olan yenigenç kamplarımız, küçük yaş grubu 8-16 Temmuz, büyük yaş grubu ise 16-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 14-17 yaş grubunda yabancı katılımcılar da bulunacağından İngilizce pratik yapma olanağı da var.

Bu Yıl InterRail Yapmanız Garanti

Garanti Bankası interrailcilere destek veriyor. GarantiOne uygulamasını  iOS ve Android platform destekli cihazlarına AppStore ya da Google Play'den indirip, üyelik işlemlerini uygulama üzerinden gerçekleştirenler 1 ay içinde 7 günlük Flexi biletlerinde, yaş sınırı olmaksızın %20 indirim kazanıyorlar.

Doğu Batı Kampımız Ödül Kazandı

GENÇTUR-YAŞÖM işbirliği ile ilk kez 2008’de düzenlenen ve her yıl yinelenen Doğu Batı Kampı artık bir de ödül sahibi. GENÇTUR’un  üyesi olduğu, üyeleri ve işbirliği yaptığı ortak gönüllü kuruluşlar ile birlikte 100’ü aşkın kuruluşu bünyesinde toplayan ALLIANCE of European Voluntary Service Organisations ağının “2017 Flagship Workcamps” oylamasında GENÇTUR’un Doğu - Batı Kampı açık ara ile birinci seçildi.

Yeni Bir Gönüllülük Modeli : European Solidarity Corps

Avrupa Birliği , Erasmus+ Programı’ndan farklı bir içerik taşıyan yeni bir gönüllü çalışma programını yürürlüğe koydu. European Solidarity Corps (ESC ) adını taşıyan yeni programda gönüllü çalışmanın yanısıra kamu yararına projelerde ücretli çalışma olanağı da sağlanıyor.  Gönüllülerin konaklama, yemek, sigorta giderleri ESC tarafından karşılanırken, ücretli çalışanlar bu giderleri kazandıkları paradan karşılayacaklar.

Kamplarımız Roman Oldu

“Hayatım roman” der ya bazıları, biz de artık “kamplarımız roman” diyebileceğiz. Kendisi de uzun yıllardır uluslararası gönüllü çalışma kamplarına katılmakta olan ve gençleri bu yönde teşvik eden yazar Füsun Çetinel, yeni romanında gönüllü çalışma kampına giden bir genç kızın yaşadığı deneyimleri anlatıyor.

İlk Yurt İçi Kampımız Antalya'da

GENÇTUR yurt içi uluslararası gönüllü çalışma kampları sezonunu Antalya’da açıyor. 2017 kamp programımızın ilk basamağı olan macera kampımız 10 Nisan’da Antalya Demre’de başlayacak. Kültür Rotaları Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştireceğimiz kampa Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda, Rusya ve Türkiye’den gönüllüler katılacak. Likya Yolu’nun patikalarında temizlik ve işaretleme çalışmaları yapacak olan gönüllüler 1 ay boyunca 2 ayrı köyde konaklayacaklar.  

Gönüllü Eğitimlerimiz Başlıyor

GENÇTUR’un, yurt içinde düzenleyeceği uluslararası gönüllü çalışma kamplarında ya da diğer gönüllü etkinliklerinde yer almak amacıyla başvuran gönüllü adayları için düzenleyeceği eğitimlerin ilki 9 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek.

23 Nisan Şenliği'ne Gönüllü Arıyoruz

Nesin Vakfı’nın her yıl düzenlediği geleneksel 23 Nisan Şenlikleri için bir ya da 2 gününü ayırabilecek her yaştan gönüllüler arıyoruz.

ABD Uçuşları 2000.-TL'den Başlayan Fiyatlarla GENÇTUR'da

Türk Hava Yolları ABD’ye uçacak tüm öğrenci ve gençlere özel indirimler sunuyor. ABD’de 9 ayrı noktaya yapılacak aktarmasız uçuşlarda uygulanacak olan indirimler yıl sonuna kadar geçerli olacak. 

İndirimli uçulabilecek 9 nokta; Atlanta, Boston, Chicago,New York,Washington, San Francisco, Miami, Los Angeles ve  Houston. Gidiş ve dönüşü farklı şehirlerden olan uçuşlar da indirim kapsamında. Her bir uçuşta 2 parça bagaj hakkı tanınan biletlerde ayrıca sınıf değiştirmemek koşuluyla ilk tarih değişikliği de ücretsiz olacak. 

Sayfalar

Subscribe to RSS - Gençtur ağ günlüğü