Gençtur ağ günlüğü

ABD Uçuşları 2000.-TL'den Başlayan Fiyatlarla GENÇTUR'da

Türk Hava Yolları ABD’ye uçacak tüm öğrenci ve gençlere özel indirimler sunuyor. ABD’de 9 ayrı noktaya yapılacak aktarmasız uçuşlarda uygulanacak olan indirimler yıl sonuna kadar geçerli olacak. 

İndirimli uçulabilecek 9 nokta; Atlanta, Boston, Chicago,New York,Washington, San Francisco, Miami, Los Angeles ve  Houston. Gidiş ve dönüşü farklı şehirlerden olan uçuşlar da indirim kapsamında. Her bir uçuşta 2 parça bagaj hakkı tanınan biletlerde ayrıca sınıf değiştirmemek koşuluyla ilk tarih değişikliği de ücretsiz olacak. 

GENÇTUR Rusya'da

GENÇTUR Gönüllü Çalışmalar Koordinatörü Zafer Yılmaz ve yurt dışı kamp danışmanlarımızdan Barış Bilim, ALLIANCE of European Voluntary Service Organisations'ın yıllık program değişimi toplantısına katılmak üzere Rusya'ya gittiler.  Moskova üzerinden toplantının yapılacağı Nizhny Novgorod'a uçan ekibimiz 1-8 Mart tarihleri arasında toplam 43 ülkeden 72 kuruluşun temsilcileri ile tek tek görüşerek düzenledikleri kamplar hakkında bilgi toplayacak.

Kamp Seçimlerine 2 Hafta Kaldı

2017’de bir uluslararası gönüllü çalışma kampına katılmak üzere GENÇTUR’a kayıt olan gönüllü adaylarının heyecanı bu günlerde üst düzeyde. Kayıt olduklarında kendilerine söylenen kamp seçme tarihi her gün biraz daha yaklaşıyor. Şu an Rusya’da dünyanın dört bir yanından gelen kampçı kuruluşların büyük buluşması gerçekleştiriliyor.  Bu toplantıya katılan GENÇTUR temsilcileri Zafer ılmaz ve Barış Bilim Türkiye’ye döndüğünde tüm ülkelerin kamp programları WEB sitemize yüklenmeye başlanacak. Bu aşamadan sonra da gönüllü adaylarımıza “kampınızı seçin” çağrısını yollayacağız.

300. AGH Gönüllümüzü Yolladık

GENÇTUR’un   Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında yolladığı gönüllü sayısı 300’e ulaştı. Türkiye’de AGH’ye gönüllü gönderen ilk sivil toplum kuruluşu olan GENÇTUR,  ilk Türk AGH gönüllüsünü  yolladığı  2002’den bugüne kadar geçen 15 yıl içinde gönüllü sayısını 300’e çıkardı. 2017’nin ilk AGH gönüllüsü olarak 3 Şubat 2017’de İspanya’daki projesine katılmak üzere yola çıkan İlker Yasin Yücetaş, GENÇTUR’un 300. gönüllüsü oldu. 

Web Sitemizde İngilizce Seçeneği

Gençtur-Gençlik Turizmi Derneği’nin yenilenen WEB sitesi artık İngilizce olarak da hizmet veriyor. Bugüne dek 300 gencimizi Avrupa Birliği ülkelerindeki Avrupa Gönüllü Hizmeti programına yollayan derneğimizin yurt dışı ilişkilerini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz İngilizce sayfamız GENÇTUR hakkında bilgi almak isteyen yabancı kuruluşları ve gönüllüleri bilgilendirmek amacıyla hazırlandı. Sayfamız www.genctur.org/eng ‘de yayında. 

InterRail Anketi'nden Kamp ve ISIC Kazananlar Belirlendi

2016 InterRail gezginleri arasında düzenlediğimiz GENÇTUR anketini yanıtlayanlar arasında yaptığımız çekilişte 3 gezgin, GENÇTUR'dan 2017 yılında ücret ödemeden bir uluslararası gönüllü çalışma kampına kayıt olma hakkı, 10 gezgin de uluslararası öğrenci kimlik kartı kazandı.

Kamp kazanan şanslı gezginleri kayıt işlemlerini tamamlamak için bir fotoğraflarıyla birlikte en geç 4 Mart 2017 saat 17.00'ye kadar GENÇTUR'a bekliyoruz. Bu tarihe kadar kayıt olunmaması durumunda haklarını yedek listedeki arkadaşlara devredeceğiz.

Kamp Kayıtlarında Euro'yu Sabitledik

2017’de gönüllü çalışma kamplarına gitmek üzere GENÇTUR’a başvuran gönüllülerimize güzel bir haberimiz var. Son zamanlarda TL karşısında sürekli artış gösteren Euro’nun değerini sizler için sabitledik. Çoğunluğu öğrenci olan gönüllülerimizin , Euronun değer artışından olumsuz etkilenmemesi için kamp kayıt ödemelerinde şu anda 4 TL civarında olan Euro’nun değerini şubat ayı boyunca 1 Euro = 3.70 TL olacak şekilde sabitledik.

Kayıtlarda Taksitli Ödeme Dönemi Bitiyor

Şubat ayının bitmesine 3 hafta kaldı. 2017’de bir yurt dışı gönüllü çalışma kampına gitmek üzere 1 Ekim 2016’dan bugüne kadar kayıt yaptırmış olan gönüllülerin kayıt ücretinin ikinci taksitini yatırmaları için son 3 haftaya girmiş bulunuyoruz.  Kamp seçimi ve yerleşim işlemlerine başlayabilmemiz için kayıt ücretinin tümünün ödenmiş olması gerekmektedir. 1 Mart’tan sonra kayıt olan gönüllülerin 225 Euroluk kayıt ücretini bir kerede ödemeleri gerekecek. Şubat ayı içinde kayıt olanlar için ise ay sonuna kadar taksit olanağından yararlanma olasılığı halen sürüyor.

THY'den Sevgililer Günü Hediyesi

Türk Hava Yolları, Sevgililer Günü ve izleyen 6 hafta boyunca tüm yurt dışı uçuşlarında birlikte yolculuk yapan 2 kişiden birini vergiler dışında 1 Dolara uçuracak.

Biletlerini 14 Şubat’a kadar almak ve 14 Şubat – 31 Mart 2017 tarihleri arasında uçmak koşuluyla bilet alan her çift bu indirimden yararlanabilecek. İstanbul çıkışlı tüm yurt dışı uçuşlarında sunulan indirim yalnızca gidiş dönüş uçuşlarında ve birlikte gidip gelmek koşuluyla geçerli olacak. Kampanyadan yararlanabilmek için ayrıca kalış süresinin 8 günü geçmemesi gerekiyor..

Baharın Vizesiz Kampları

Bahar mevsimi kapımızı çalıyor. Bu güzel günlerde , vize alma derdiniz olmaksızın gönüllü çalışma kamplarına katılmak isterseniz işte size birkaç fırsat.

Sayfalar

Subscribe to RSS - Gençtur ağ günlüğü