Bizden Haberler

40. Yılımızı Gurur ve Neşeyle Kutladık

Gönüllü Hizmetler Derneği‘mizin 60. GENÇTUR‘umuzun 40. yılı kutlamaları kapsamındaki etkinliklerin ikincisi olan pikniğimizi 5 Mayıs Pazar günü Polonezköy’de gerçekleştirdik. 120 kişinin katıldığı piknik kahvaltıyla başladı, oyunlarla sürdü. 1960’lı yılların gönüllüleri pikniğimize ayrı bir renk kattı. En eskiden en yeni gönüllüye doğru oluşturduğumuz insan zinciri 100 metreyi buldu.

Kamp oyunları sayesinde herkes çok eğlendi, uzun yıllardır görüşmeyen gönüllüler ve kampçılar anılarını tazeleyip, hasret giderdiler. Kalabalık bir grup yoga yaptı. Yağmur bizi beklermiş gibi tam ayrılırken yağmaya başladı. Çok güzel bir gündü.

Şimdi sırada 3. büyük etkinliğimiz var. 14 Eylül 2019 Cumartesi akşamı Boğaz’da ve mehtapta tekne gezisi. Burada da hedef 200 kişi. Pikniği kaçıranları bekliyoruz. /

Genç Tatil 2019 Kayıtları Başladı

GENÇTUR Genç Tatil kampçıları 2019 yazında yine AFACAN GENÇLİK EVİ’nde buluşuyor.

Bu yıl kampçılarımız film kampımızda  hayatı yaşayarak, eğlenerek, gezerek öğrenecek; yaratıcılık, üretkenlik ve ekip çalışmasının yer aldığı dinamik ve güvenli bir kamp programı içinde yeni arkadaşlar edinip hak ettikleri yaz tatilinin tadını çıkaracaklar…

 • 2018 Genç Tatil kamp detayına Genç Tatil 2019 Broşür bağlantısındaki  dosyadan ulaşabilirsiniz.
 • Kayıt olmak için Genç Tatil 2019 KayıtFormu‘nu bilgisayarda ya da kağıt üzerinde doldurduktan sonra Gençtur’a e-posta ya da  faksla iletebilirsiniz.
 • Kayıt formu ve ödeme yapıldı bilgisi elimize ulaşan başvuruların kamp kaydı gerçekleşmiş kabul edilir ve size en kısa zamanda kamp dönemi ve ulaşım bilgileri yollanır.

  Genç Tatil kamp detaylarına (kampçı mektupları ve kamp günlüğü blog notları) aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

  Genç Tatil  web                 :   http://genctatil.genctur.com.tr  http://www.afacan.info
  Genç Tatil Blog adresimiz   :   http://genctur-genctatil.blogspot.com.tr/

Interrail’de 2019 İlkbahar İndirimi

InterRail biletlerinde 2019’un ilk indirim dönemi 7 Mart’’ta başladı. 7 Mart – 9 Nisan 2019 tarih aralığında düzenlenecek tüm global ve bazı 1 ülke pass biletlerini %10 indirimli olarak alabileceksiniz. Biletinizi artık 11 ay önceden alabileceğinizi de hatırlatırız. Yani yazın ya da sonbaharda yapacağınız bir gezinin biletini şimdiden indirim döneminde alabilir ve fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İndirimli fiyatlar ve kuralları için https://interrail.genctur.com/ ‘u ziyaret ediniz…

2018 Interrail Anketi Çekiliş Sonuçları

2018 yılında Interrail yapmış olup sonrasında düzenlemiş olduğumuz anketi tamamlamış olan 144 gezginimiz arasında yapılan çekiliş sonucunda 2019 yılında katılmak üzere;

Uluslararası Çalışma Kampı kazanan 2 gezginimiz
Burcu Zeynep Kocaoğlu
Mustafa Kemal

Uluslararası Öğrenci Kartı ISIC kazanan 3 gezginimiz ise
Elif Dilara Kara
Serhat Tutal
Tuğçe Eren

olmuşlardır. Ankete katılan tüm gezginlere teşekkür eder, kazananları kutlarız.  Bölüm sorumlularımız hak sahiplerini kamp katılım ve kart alım koşulları hakkında ayrı bilgilendireceklerdir…

THY ile Balkanlar Baştan Sona!..

14 – 31 Ocak arasında biletlenip, 21 Ocak – 29 Mayıs 2019 tarihleri arasında  yapılacak yolculuklarda geçerli fiyat bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Atatürk Havalimanı’ndan Cluj, K.stence, Sofya, Varna 109 $

Saraybosna,Usküp, Pristine, Kisinev, Ljubljana, Zagreb, Dubrovnik, Bükres, Nahçıvan, Gence, Batum, Kharkiv, Lviv, Kherson ve Zaporijya 119 $;

Belgrad,Podgorica, Tiflis 129 $,

Odessa 139 $,

Kiev 149 $ ve

Bakü 159 $’den itibaren..

Istanbul Havalimanı’ndan Tiflis 109 $ ve Bakü 119 $’den,

Sabiha G.kçen Havalimanı’ndan Tiflis 119 $ ve Bakü 129 $’den

 • Gidis-dönüş  vergiler dahil fiyatlar.
 • Maksimum Kalış  : 3 ay
 • Minimum Kalış  : 2 gün
 • Biletleme Tarihleri  : 14-31 Ocak 2019.
 • Seyahat Tarihleri    : 21 Ocak-29 Mayıs 2019.
 • Rezervasyon ve Biletleme için : Gençtur Ulaşım Bölümü 0212 2446230

THY, Air France ve KLM’den Work And Travel Fiyatları

THY, Air France ve KLM’den gene  Work And Travel katılımcılarını mutlu edecek fiyatlar ve esnek bilet koşulları açıklandı.  Gençtur aracılığı ile edinebileceğiniz bilet seçenekleriniz varken, vize sonucunu bekleyip son dakika fiyat artışlarıyla mutsuz olmanıza da gerek yok. Gideceğiniz yer ve tarihleriniz kesinleştiğinde vizeyi beklemeden en uygun fiyatıyla erkenden biletinizi alabilirsiniz.

Uçuş gününden önce 30$ kesinti ile iade, dönüş tarihini bir sefere mahsus ücretsiz değiştirme hakkının yanı sıra Amerika iç hatlarda bagaj hakkı içeren ek ara uçuşlar gibi Work And Travel öğrencilerine hizmet verilmektedir.

2019 örnek fiyatları için http://ekonomikbilet.genctur.com.tr/work-and-travel-ucak-bilet-fiyatlari/  adresini ziyaret edebilirsiniz…

Interrail’de 3 gün ile 3 ay arası bilet seçenekleri…

2019 yılı Interrail biletlerine yeni seçenekler getirdi.  Gezginlere daha esnek koşullar sağlayan yeni bilet türleri ve uygulamalara dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;

 • Global Pass biletlerinde 3 günden 3 aya kullanabileceğiniz bilet türü 10’a çıkarılmıştır.
  • 1 Ay geçerlilik süresi içerisinde 3 günlük (Flexi),
  • 1 Ay geçerlilik süresi içerisinde 5 günlük (Flexi),
  • 1 Ay geçerlilik süresi içerisinde 7 günlük (Flexi),
  • 2 Ay geçerlilik süresi içerisinde 10 günlük (Flexi),
  • 2 Ay geçerlilik süresi içerisinde 25 günlük (Flexi),
  • 15 gün sürekli geçerli,
  • 22 gün sürekli geçerli,
  • 1 ay sürekli geçerli,
  • 2 ay sürekli geçerli,
  • 3 ay sürekli geçerli,
 • Tek Ülke Pass biletlerine 1 Ay içerisinde 5 gün geçerliliği olan yeni bir seçenek eklenmiştir.
 • Artık Interrail bileti Litvanya’da da geçerli.

Tüm  bilet türlerine ve 2019 fiyatlarına  https://interrail.genctur.com/ adresli sipariş sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

35 Yaş Üstü Kamplar ve Aile Kampları Söyleşisi

“Yaş 35, hatta daha da üstü, hem çoluk çocuğa da karıştık artık. Bizim kamplar da ne işimiz var” diyenlerden misiniz? Öyle düşünmeyin, gönüllü çalışma kamplarında üst yaş sınırı yok. Yani yaşınız kaç olursa olsun siz de bir kampa giderek hem değişik bir tatil yapabilir hem de toplumsal bir projeye katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yanınızda 14 yaşına kadar olan çocuklarınızla birlikte aile kamplarına da katılabilirsiniz.

“Nasıl giderim?”  diyorsanız 21 Aralık 2018 Cuma akşamı 18.30’da GENÇTUR’da yapacağımız “senior kampçılar” buluşmamıza sizi de bekleriz. Bu buluşmada 2018’de kamplara giden 35 yaş üstü gönüllülerimizin anılarını dinleyebilir ve onlara sorular sorabilirsiniz. Eğer ilgileniyor ve katılmak istiyorsanız lütfen zafer.yilmaz@genctur.org  adresine isminizi bildiriniz.

 

Gençlik Turizmi Derneği Olağanüstü Genel Kurul Toplantı Çağrısı

Sevgili Gençturlular,

2019 yılından itibaren çalışmalarımızı  “Gönüllü Hizmetler Derneği” olarak sürdürebilmemiz için  gerekli tüzük değişikliğini yapabilmek amacıyla 12 Ocak  2019 Cumartesi günü saat 13.00’de Dernek Genel Merkezinde Olağanüstü Genel Kurulu’muz aşağıda belirtilen gündemle toplanacaktır. 

Toplantı, çoğunluk sağlanamazsa yine aynı yer ve saatte 19 Ocak 2019  tarihinde  toplanacaktır.

Hepinizi aramızda görmek bizi sevindirecektir.

Sevgilerimizle,

Ali Can Alkan

Genel Sayman

 

Gündem                                                                                                   :

1.     Açılış ve Yoklama

2.     Saygı duruşu

3.     Kongre başkanlık divanının seçimi ve imza yetkisi verilmesi

4.     Tüzük değişikliğinin görüşülmesi  

5.     Dilek ve temenniler

6.     Kapanış

Interrail’de %15 Kış İndirimi

InterRail biletini erken al; en ekonomiğinden olsun!.. Beklenen % 15’lik Kış İndirimi başladı üstelik, sıcaklıklar gibi kurlar da düşük!..

InterRail biletlerinde yeni indirim dönemi 1 Aralık’’ta başladı. 1-31 Aralık 2018 tarih aralığında düzenlenecek tüm global ve bazı 1 ülke pass biletlerini %15 indirimli olarak alabileceksiniz. Biletinizi artık 11 Ay önceden alabileceğinizi de hatırlatırız. Aralık’ta alıp 2019 yazında kullanma şansınız da mevcut.

İndirimli fiyatlar ve kuralları için https://interrail.genctur.com/ u ziyaret ediniz…